אקנה

טיפול באקנה.

טיפול באקנה.

אקנה הוא הפרעה כרונית של זקיקי השערה וחסימה של בלוטות החלב. באקנה, הפצעונים הנגועים בדלקת הם רק תסמין חיצוני למה שקורה בעומק העור בזקיק השערה כתוצאה של שינוים הורמונאליים, עודף הורמונים אנדרוגנים (טסטוסטרון) המתרחשים בגוף. הקוסמטיקה הקונבנציונאלית מטפלת ועובדת אך ורק על הנגע באופן חיצוני עם תכשירים משחות ותרחיפים שהורסים את הפלורה הטבעית שעל פני העור וגורמת לייבוש ייתר.
בטיפול הפרא-רפואי אנו לא מנקים את העור, אנו מרפאים את העור. טיפול בחומרים טרנס-דרמלים שיכולת החדירה שלהם היא לעומק השכבות התחתונות אל מוקד הבעיה (היכן שמתחילה בעיית האקנה).
כדי לתת פיתרון ולהגיע לתוצאות בטיפול חייבים תמיד להבין מה קורה פנימה בתוך הגוף וזאת כדי לצמצם למינימום את הסבירות של דלקות, לשפר את המראה ולהבריא את העור.

מה גורם לאקנה?

ההבדל בין אנשים הסובלים מבעיית צלקות אקנה ואלו שלא, נעוץ לא רק בכמות וביחס ההורמונים אלה באופן בהן מגיבות בלוטות החלב להורמונים. בגיל ההתבגרות גדלה כמות ההורמונים הזכריים (האנדרוגנים) גם אצל הבנים וגם אצל הבנות, דבר שגורם לפעילות מואצת של בלוטות החלב ובהמשך גידול בייצור חלב. לרוב זוהי נטייה תורשתית ולא תמיד זה מופיע בגיל הנעורים. אקנה יכול להופיע גם בגיל מאוחר יותר. גם בבדיקות דם המראות תקינות והעור במצב מאוזן יש עדין סוג של רגישות מסוימת.
אקנה היא הפרעה כרונית של זקיקי השערה וחסימה של בלוטות החלב.

למה בלוטות החלב חסומות

בלוטות חלב מייצרות חלב (SBUM) העור בנוי מנקבוביות ומכל נקבובית יוצאת שיערה. במצב רגיל החילב עובר דרך זקיקי השיער לשטח העור, עליה ברמת הטסטוסטרון מגבירה ייצור של תאי עור הם עולים למעלה יוצרים סתימה בנקבובית ומונעים מהחלב לצאת מבלוטת החלב וכך מתפתח וצומח חיידק שגורם לדלקת. אחד מחיידקי העור השוכן בזקיק השערה הינו חיידק אנארובי. הוא אינו אוהב חמצן ומשגשג בתנאי חום, לחות וחוסר חמצן. כאשר הסתימה היא רק חלקית, החלב יוצא החוצה ובמגע עם האוויר הוא מתחמצן והופך לקומדון או מיליום (ראש שחור- BLACKEADS).

אקנה2טיפול ספציפי באקנה מתבסס על:

גיל המטופל
מצב בריאותי כללי והסטוריה רפואית
חומרת האקנה
סיבולת לתרופות מסוימות או טיפולים
תאום ציפיות
דעותיו של ההורה במקרה של אקנה נעורים והעדפותיו לגבי שימוש תרופתי רוקאטן או אנטיביוטיקה

טיפול באקנה

טיפול באקנה אינו טיפול אגרסיבי. בטיפול מנקזים אך ורק נגעים הנמצאים על פני העור וממעיטים ככל האפשר בניקוי עמוק. הניקוי העמוק אינו מזרז את תהליך הריפוי. הוא גורם לגירוי ולגלדים ולעיתים גם לכתמי פיגמנטציה שנשארים על העור. בשלבים הראשונים של הטיפול חשוב מאוד לשמור על רצף הטיפולים (כ-5 מפגשים כל 10 ימים) כאשר מערך הטיפולים משתנה בכל טיפול. בהתאם לתגובת העור, השיפור והשינוי מתאימים בכל מפגש תוכנית טיפול שונה. ניתן לראות הטבה משמעותית כבר לאחר מס' ימים, כל הטקסטורה של העור משתנה וגוון העור בהיר ויפה יותר.

פייסלוק קליניקה לקוסמטיקה פרא-רפואית בתל אביב, מתמחה בין היתר בטיפול בפצעונים, אקנה ופצעי בגרות.

טיפול  באקנה בבית

שימוש בתכשיר אנטי בקטריאלי למיגור חיידקי האקנה. שימוש יום יומי מוביל לריפוי הנגעים, חידוש העור, הבהרת סימני פוסט אקנה, הפחתה בהתפתחות מס' הנגעים.
חשוב להקפיד על היגיינה.
שימוש במגבת חד פעמית.
החלפת ציפית בכל ערב.
להרחיק שיער מהפנים.
יש להימנע מתכשירים שומנים וסיליקונים בשיער.
יש להקפיד על מייק אפ ופודרה ללא שומן.
יש להימנע משמן מינראלי ופרפין שעוות דבורים.

אקנה היא בעיה כרונית יכולה להמשך שנים. הפעילות של חיידק האקנה בעור הוא תמידי ולכן חשוב להמשיך ולהתמיד לטפל בבית, הטיפול בחומרים האנטי בקטריאליים הוא הכרחי לריפוי האקנה. המשך טיפול בבית באופן יום יומי הוא הכרחי ורק כך ניתן לשפר את המראה ולהבריא את העור.

אני מזמינה אתכם להצטרף עוד היום לקהל לקוחותינו בפייסלוק ולהתרשם מהניסיון ולחוות את ההצלחה.

 

למידע נוסף ותאום פגישת ייעוץ התקשרו    052-555-6451  פייסלוק

 

למידע נוסף על אקנה ודרכי טיפול